Uncategorized

Apple Watch 2 dá dohromady několik firem, včetně Samsungu

Autor: Yury Katajev

Apple Watch nejsou rozhodně hodinky, které jsou jen tak ledajaké. Jejich výroba je nákladná, složitá a vyžaduje kooperaci hned několika firem. Dokonce i rival Samsung, který už v minulosti Applu pomáhal napřílad s výrobou iPhonů, je mezi těmi, kteří budou pro budoucí Apple Watch 2 dodávat jedny z nejdůležitějších součástek.

Tchaj-wanská společnost Advanced Semiconductor Engineering (ASE) bude mít na svědomí tzv. system-on-chip produkci, zatímco firmy Amkor Technology a STATS ChipPAC se společně postarají o dodávku různých senzorů a snímačů. Další tchaj-wanskou nasmlouvanou firmou je Kinsus Interconnect Technology, která bude mít v nedaleké budoucnosti na starost výrobu celého šasi pro Apple Watch 2.

A jakou roli zde sehrává Samsung? Poměrně podstatnou. Ten bude totiž hlavním výrobcem procesorů, RAM pamětí a dalších paměťových čipů, které musí vydržet ty nejnáročnější podmínky. Apple je na Samsungu poměrně dosti závislý a vůbec to nevypadá, že by se měla spolupráce mezi těmito rivaly ukončit, i když si to Apple opravdu přeje.

About the author

Yury Katajev

Velký milovník a kritik  produktů a všech jeho příslušenství. Technik, ajťák a podnikatel s velkými cíly. Milovník sportu, cestování a exotických jídel.

  • Alan

    „výrobcem procesorů, RAM pamětí a dalších paměťových čipů“

    -> prosim pekne, jakych dalsich pametovych cipu? 😀